wz
Mr. SCRUFF - KEEP IT UNREAL
(Ninja Tune, 1999,
http://www.mrscruff.com)
Asi je to trochu nelogické nahazovat recenzi na desku z roku 99, když už je v prodeji nové CD Trouser Jazz. Bohužel se ke mě tahle muzika dostala až nyní, takže představím aspoň těm, kteří Keep It Unreal ještě neslyšeli.

Co od Mr. Scruffa můžete očekávat? Kromě jeho typických hlavonožců, kteří dodávají image celé jeho tvorbě, snad téměř všechno. CD vás každou chvilkou překvapí svou rozmanitostí stylů. Samplově precizně poskládané, celkově spíš downtempovější, místy mírně housovější, veselé až komické, decentně najazzlé, občas hiphopovější skladby působí dohromady vyváženým dojmem.
Občas budete mít pocit, že si z vás pan Ošuntělý dělá srandu, nakonec se ale necháte ponořit do poklidných melodických samplů, rázných beatů a úletů ve formě rybaření (?) a podobných šíleností.
Mě teď v hlavě zní skladba Cheeky, ale asi nejnázmější skladbou je Get A Move On, díky které jsem se o Mr. Scruffovi dozvěděl a jejíž animovaný klip byl před nějakým rokem vysílán v televizi.

Za zmínku také určitě stojí internetová stránka, kde se dozvíte kdo že to vlastně ten Mr. Scruff je, jeho kompletní diskografii a další, vše doplněné veselými flashovými animacemi (jak jinak než) hlavonožců :)