wz

 

Club Queer (Silvestr Carnevall) Zlín - 31.12.2002 - 1.1.2003
written by
Speccyman | http://speccymans.web2001.cz

Nehodlám tady rozpitvávat vánoční svátky, ale prostě si někde postežovat musím, takže: nesnáším zimu! Všechny ty zbytečný honičky, stresy, hnusný počasí a to nemluvím o tom, že se každý vánoce stane nějaká nepříjemná událost. Na ty byly tyhle svátky opravdu štědré, takže samozřejmě ani mě se nevyhlo několik zákeřností, tudíž padla předvánoční Novesta, mezivánoční Neocortex v HappyEndu a se silvestrem to do posledních hodin v roce vypadalo taky bledě. Naštěstí opět sedím u svého počítače s dobrým pocitem, že se Silvestr na pár drobností absolutně podařil! Okej, pojďme rovnou k věci, ať nemrhám zbytečnými bajty.

Po několika dohadách, kdeže se to vlastně tenhle silvestr bude slavit, jsme se (asi kolem 17té hodiny :) rozhodli pro zlínský Queer klub, a to hlavně z důvodů nevelké dálky od mého města, finanční nenáročnosti, slibů, že tam přijedou známi (Tobe, ty parchante! Zase jsi zkysl v Rohálově a vykašlal ses na kámoše co?:)) a taky hlavně z důvodu, že jsem chtěl konečně poznat nějakou zlínskou klubovku (doteď jsem to nestihl, protože se kluby zrušily dřív, než jsem se rozkolíbal je navštívit).
Do Zlína jsme se dostali bohužel celkem brzo (někdy kolem 19té hodiny), takže nemá smysl vyprávět o tom, jak se celí promrzlí snažíme najít nějakou hospodu, kde bychom se do 21 hodin (kdy se klub otevíral) schovali. Poslední hodinku před otevřením jsme už netrpělivě přešlapávali před hotelem Ondráš, kde byl zároveň i klub. Ten se nachází hned před vchodem do hotelové recepce a zároveň s Queerem je v podzemních prostorách i diskoklub DonBas.
Oba prostory spojuje chodba s fotbálkem a vy se jednoduše můžete rozhodnout, kam zamířít, i když musím se přiznat, že mi tohle řešení moc nevyhovuje. A navíc, když si šikovně stoupnete do chodby mezi Queer a DonBas, můžete se užívat techno mixů s Hrobařem či Maxim Turbulenc. Fakt úlet :)
Po zaplacení vstupného se dostáváme do kupodivu celkem skvěle zařízeného útulného klubu (kam se hrabe Ponorka v Kroměříži) s videoprojekcí (no až na ten SouthPark, který mi začínal v pozdějších hodinách lézt na nervy), decentním osvětlením, výzdobou a pohodlnými křesly. Pochvalu si určitě zaslouží i soundsystém bez zahuhlaných basů a s pekelně ostrými středy.
Kdybych vám měl vyprávět subjektivní pocity z party, asi byste mě moc nepochopili, takže se spíš zaměřím na suchý popis :)
Chyběl mi line-up. Jediný, koho jsem znal, byl Lucasch, takže vím, že technošku rozjížděl právě on. A nevedl si vůbec špatně, to se bohužel nedá říct o ostatních pánech muzikantech, jejichž výběr si mi prostě nelíbil (co teprve ten divnej remix Music od Madonny). Často si zacházeli do trancu, chyběl mi tu našláplý techhouse, prostě něco živého, co by mě dostalo z pohodlného křesla na taneční plochu. Co mě také zklamalo, byla absence DJe kolem 24té hodiny, kde místo aby nahodili nějakou euforickou novoroční desku (zlaté Depo9, tam DJ aspoň válel Happy New Year:)) prostě ztišili zvuk a nechali tam jen tak něco hrát. Fuj. No alespoň jsme si popřáli s naprosto neznámými lidmi a někteří jedinci i s dýdžejem (že, Veldo:) Hudební situace se zlepšila snad až tak po druhé hodině ranní, kdy se DJ rozhodl pro rázné živé techno a udělal moc dobře, jinak bych tam asi usnul. Takže na main stage se občas i objevuji, nechám působit masivní zvuk a občas řeším blbosti s kámošem nebo sestřenkou, která se po haluzi také rozhodla strávit poslední den roku 2002 v Queeru.
Kolem čtvrté hodiny ranní už mě začíná přepadávat únava, možná už bylo na čase, protože na toaletách před klubem se zrovna nějakej nabušenej chytrák rozhodl zrušit záchod, takže se tam měla dostavit i policie a to nemluvím o tom, že každou chvilku se tam někdo snažil rozdupávat a roztřískávat sklenice, což nebylo nic pro mě, takže se začínáme dekovat a přesouvat se na autobusové nádraží.
Kdybych měl celkově shrnout silvestr, podařil se nad moje očekávání, takhle naprosto pohodová a uvolněná klubovka mi dlouho chyběla. Takže šťastný Nový rok děcka.

FOTOREPORT
ZDE! (made by Velda)

Tady uvítám vaše připomínky

hodnocení:
Prostory, zařízení, ceny: 9/10
Atmosféra: 9/10
Hudba: 6/10

Celkový dojem: 9/10