wz

 

SOLAR open-air festival (pevnost Exit) Olomouc - 25.7.2003
written by
Speccyman | http://speccymans.web2001.cz

I přes slunečný název tohoto open-air festivalu to v pátek 25.7 vypadalo, že slibovaná vodní děla nebudou potřeba. Naštěstí s příjezdem do Olomouce už z nebe nespadla ani kapka a už hned po vstupu do Exitu začínal mít večírek pozitivní náboj..
Jak už to tak bývá, akce které neplánujete několik měsíců předem, jsou vždy nějak vyvedenější. Nevím, jestli sever Moravy je tak nějak vstřícnější, hravější, veselejší nebo víc zkoulovanější, ale na Solaru všichni lidé vytvořili báječnou atmosféru, kterou v zatuchlé tmavé Novestě prostě nenajdete. Navíc zde byla spusta lákadel, stánků s oblečením, coctail bary, stany se svítícímy předměty, hafo jídel atd, takový Hradhouse v menším provedení.
Co se týče samotné hudby, oficiálně zde byli 2 stage, techno stage a drum´n´bass s ostatními styly uvnitř jedné z budov. Proti technu jsem nijak nic moc nenamítal, DJové odvedli slušný výkon, to se bohužel nedá říct o jedné z aparatur, která při každém bass blasteru začala chrchlat a občas mi nadnebeské výšky rvaly uši. Budiž. Jednotlivé DJe rozebírat nebudu, ani pořádně nevím, kdo tam hrál, vím jenom že když přišel Orbith se svým electrem, šel jsem raději omrknout okolí.
Na drum´n´bass stagei byly reproduktory sice v pořádku, nevýhodou bylo na druhou stranu nedýchatelno, které se v menší místnosti rychle vytvořilo. Taky mi trochu vadil MC, sice měl chudák výdrž (viděl jsem ho v 9 večer a stejným tempem rapoval i v 5 hodin ráno), ale raději bych se obešel bez něj. Rozumět mu stejně nešlo a navíc jsem tím pádem neslyšel ani muziku. Abych pravdu řekl, d´n´b mě celkem zklamal. Zato mě hodně potěšil dobře zašitý Xmag circus stan, kde jste kromě klasického Xmag stánku pocítili opravdu pohodovou houseovou atmosféru, mohli jste si v klídku zahrát hry z několika hracích konzolí a nemuseli jste se otírat o masy zpocených těl, jako tomu bylo na technu.
Co se týče samotné návštěvnosti, dost překvapila, neboť člověk si prostě v celém areálu nenašel chvilku klidu. Velkou hrubku mají u mě organizátoři, kteří vpustili do areálu tuny lidí, ale ven už nikoho pustit nechtěli, čímž vás donutili pít jejich předražené limčy. Nutno podotknout, že na WC pitná voda netekla:( Jasně, už bych si moh uvědomit, že tyhlety akce se dělaj hlavně pro co největší vytřískání peněz. Naštěstí tohle byl asi jediný největší zápor, to ostatní jsou jen zážitky z příjemně stráveného večera a s příjemnými lidmi, kteří na Solaru vytvořili tu správnou atmosféru, kvůli které bych klidně na další pokračování této pohodové akcičky opět přijel.

FOTOREPORT NALEZNETE NA
VELDA.BOREC.CZ

Tady uvítám vaše připomínky

hodnocení:
Prostory, zařízení, ceny: 8/10
Atmosféra: 9/10
Hudba: 7/10

Celkový dojem: 9/10